Jste zde

Seniorská obálka

25. Duben 2019

Seniorská obálka

Seniorská obálka je projekt, zaštítěný Ministerstvem práce a sociálních věcí, který vznikl z důvodu pomoci starším lidem v situacích, kdy potřebují urgentní lékařskou pomoc, ale kvůli svému věku nebo zdravotnímu stavu si při příjezdu sanitky rychle nevybaví potřebné informace, na kterých mnohdy závisí jejich život. Seniorská obálka je formulář, do kterého senioři (i za pomoci příbuzných nebo svého praktického lékaře) vyplní základní údaje o svém zdravotním stavu, užívaných lécích, kontakty na své blízké osoby a praktického lékaře. Obálku pak umístí na předem určené místo – na vnitřní stranu vstupních dveří. Tyto důležité údaje pak poslouží v případě zásahu záchranářů v domácnosti seniora.

Formulář tzv. seniorské obálky je umístěn v záložce RADNICE – FORMULÁŘE – sociální oblast.

Ti, kteří nemají možnost stáhnout si formulář z webových stránek města, mohou o něj požádat na sociálním úseku Městského úřadu.

Chabařovice

Chabařovice mají dnes s místní částí Roudníky celkem 2500 obyvatel. Rozprostírají se na rovině, pod Krušnými horami. Májí přebytek vodních ploch, které ovlivňují místní mikroklima. Kromě rybochovného zařízení s koupalištěm a "chaťákem", mají všechny ostatní původ v důlní činnosti. Posledním případem je nedávno zatopená zbytková jáma Lomu Chabařovice s názvem Jezero Milada, rozlohou srovnatelná s Máchovým.

Povinné údaje dle zákona č. 106/1999 Sb.

Kontakty